Архіви рубрики ‘Огляди та аналітика’

Аналізуючи і переводячи мову прибульців…

Наука і техніка в даний час впливають на світ більше, ніж коли б то не було. Науково-фантастичні фільми знаходять все більш широку аудиторію. Оскільки продюсер подібних фільмів Денис Вільнев визнавав важливість отримання наукою права на участь у створенні фільму «Прибуття», він звернувся до справжних учених-комп’ютерників Стівену і Крістоферу Вольфрамам з компанії Wolfram Research з проханням створити, […]

Релігію можуть поширювати бактерії

На думку дослідників, причиною релігійних «бумів» можуть бути інфекції, які поширюють бактерії.

Мільярдери, переконані, що живуть в Матриці

Деякі з найбагатших і найвпливовіших людей у світі переконані в тому, що ми живемо в змодельованому комп’ютером світі. І тепер вони намагаються щось зробити з цим.

Фонд Мільнера відправить зонд до планети біля Проксими Центавра в 2030 роках

Фонд Breakthrough Initiatives Юрія Мільнера і Стівена Хокінга відправить цілу флотилію зондів-“лазерних вітрильників” до найближчої до нас землеподібні планети у зірки Проксима Центавра приблизно через 20-25 років, заявив представник фонду на прес-конференції в штаб-квартирі Європейської південної обсерваторії в Гархінге.

Українські атомники назвали терміни повного краху всієї енергетики країни

На прес-конференції в УНІАН українські вчені-ядерники з світовим ім’ям розповіли про причини і терміни повного краху енергетики України, повідомляє кореспондент Федерального агентства новин (ФАН) з місця подій.

Україна – аграрна супердержава…

Україна, втративши валютні доходи після краху промисловості, ризикує втратити останній вагомий джерело надходжень від експорту – прибуток від продажу за кордон аграрної продукції.

Польща і Україна почали “історичну війну”

Українська Верховна рада, судячи з усього, готує “симетричну” відповідь на нещодавню резолюцію польського сейму з приводу “Волинської різанини” 1943 року. В кінці липня парламент Польщі визнав геноцидом знищення бойовиками Української повстанської армії етнічного польського населення у 1943 році. 11 липня оголошено днем пам’яті жертв цієї трагедії.