Архіви рубрики ‘Технології’

М’який робот-манта здатний не тільки спостерігати за кораловими рифами, але і потай вести розвідку

Схоже, що робот-восьминіг з Гарварду може дістати жорсткого конкурента на м’якій основі. Китайських дослідників на створення м’якого робота надихнув скат манта. Робот здатний бути в море чимось на зразок епіднагляду, не завдаючи шкоди природі в процесі дослідження.

Як за допомогою магнітних полів приборкати нанороботів

Всі існуючі на даний момент нанороботи досить примітивні: їм, у своїй більшості, доступно тільки виконання елементарних функцій — захоплення і заміщення. Але, вченим нейметься — оточивши їх магнітними частинками, вони ухитрилися надати їм нові функції і навіть дали їм нові імена.

Нескінченна атомна енергія на дні океану

Зміна клімату стала настільки актуальною проблемою, що незважаючи на труднощі з радіоактивними відходами, атомна енергетика знову стає затребуваною. Принаймні, до того моменту, коли поновлювані джерела енергії, такі як сонячна або вітрові, будуть більш широко застосовувана.

Дослідникам вдалося побити рекорд ефективності побутових сонячних панелей

Перетворення сонячного світла в енергію — дивно хитромудра річ. В ході експериментів вчені створили сонячну батарею, яка здатна поглинати до 40 відсотків сонячної енергії і перетворювати її в електрику. Побутові сонячні панелі значно менш ефективні. У кращому випадку, технологія на основі кремнію теоретично забезпечує 29-процентний стелю ефективності — це означає, що будь-яка побутова панель, що […]

Розумна начинка штучного плода гарантує, що споживач отримає свіжі фрукти

Вантажовідправникам дуже складно перевіряти якість фруктів на їх шляху до продуктового магазину. Більшість датчиків не можуть відслідковувати умови зберігання всередині коробки, а взяття проб зашкодить зовнішньому вигляду продукції. Але тут на допомогу можуть прийти швейцарські дослідники зі своєю ідеєю. Вони створили штучний фрукт, напханий всілякими датчиками, склад якого відповідає реальним продуктів, щоб забезпечити точне уявлення […]

Вчені створили м’ясо «з пробірки», яке вегетаріанці можуть їсти з чистою совістю

Вчені, що створили перше в світі куряче «м’ясо з пробірки», через чотири роки сподіваються почати його постачання в супермаркети. Засновники компанії Memphis Meats Розуму Валети і Ніколас Геновезе на заході в Сан-Франциско надали експертам можливість спробувати смажену курку, створену штучним шляхом.

За допомогою інфрачервоного світла можна буде забезпечити надшвидкий WiFi

WiFi став невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, тому не дивно, що найчастіше зниження швидкості передачі даних так нас дратує. На щастя, в аспірантів з Нідерландів з’явилася потенційно революційна ідея: використовувати інфрачервоні промені для передачі даних на ноутбук або смартфон.