Київ висуває територіальні претензії до Польщі

Минулого тижня польський сейм ухвалив рішення, згідно з яким події 1943-45 років, так звана «Волинська різня», визнано геноцидом.

Далі – більше. Жителі прикордонних районів Польщі звернулися до міністра юстиції Польщі, генпрокурору, директору місцевого Інституту національної пам’яті Польщі з вимогою зробити конкретні кроки, базуючись на прийнятій резолюції Сейму про визнання Волинської різанини геноцидом.

Автори звернення вважають, що необхідно вжити рішучих заходів, які б змогли докорінно переламати ситуацію, яка відбувається в даний час на Україні. Місцеві жителі вважають неприпустимим вшанування на державному рівні убивць і злочинців, а також зведення їх у ранг героїв. Новоспечені «герої», які не соромляться поширювати свою ідеологію не тільки на території неньки, але на польській землі, повинні нести відповідне покарання.

Перш ніж буде віддано польському суду хоч один бандерівець, Україна вирішила діяти на випередження. Як кажуть, кращий захист – це напад.

Не на жарт образившись на прийняту резолюцію в Польщі, Україна почала роздумувати над тим, щоб висунути територіальні претензії до Польщі.

Так київський адвокат Олексій Курінний не виключає, що найближчим часом Верховна Рада прийме закон про територіальні претензії до Польщі. Київ може висунути претензії на Закерзоння – території, які в даний момент входять до складу Польщі, але, на думку членів націоналістичної партії «Свобода», є «українськими етнічними землями». Кілька сотень тисяч українців було переселено звідси в СРСР у 1940-ві роки.

По всьому видно, що градус напруги в українсько-польських відносинах набирає обертів. А ще не так давно, збиралися Галичиною до Польщі… Треба якось визначитися…

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
 • RSS
 • Twitter
 • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
 • Мой Мир
 • Facebook
 • Одноклассники
 • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

1 коментар до запису “Київ висуває територіальні претензії до Польщі”

 1. Марія сказав:

  “Кілька сотень тисяч українців було переселено звідси
  в СРСР у 1940-ві роки.” Мирно переселили,не різали 

Залишити коментар