Люди в Україні будуть масово вмирати: фінансування медицини урізано до мінімуму

Фінансування медицини на Україні урізано до мізерних обсягів – у два рази менше, ніж при Вікторі Януковичі, люди не можуть отримати допомогу і вмирають від хвороб, які можна вилікувати. Про це на прес-конференції в Києві заявив Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів.

«25% людей, тобто кожен четвертий, не мають грошей не те, що на медичні послуги і якусь допомогу, у них немає грошей навіть на якийсь аспірин або протизапальні засоби або засоби для зниження тиску. 25% людей взагалі не ходять до аптеки. Це означає, що вони просто вмирають від тих хвороб, які можна лікувати.

А коли ми говоримо про якийсь там збільшенні бюджету медустанови, то як його можна збільшити, якщо вже зараз новий унікальний параміністр ще раз зменшив бюджет?! Перший раз зменшили при Квіташвілі, а тепер його начебто збільшили, але по факту він зменшився – 2,5% ВВП. Це в два рази менше, ніж було при «злочинній владі»!

Те, що буде – це не те, що холодні операційні і лікарні, у нас зараз черги в реанімації за киснем. У нас просто люди будуть масово вмирати. Особливо в таких регіонах, як Херсонська область, де вже зараз лише 40% від необхідної кількості) педіатрів, і всі вони – в Херсоні. Вся область взагалі без педіатрів.

Підтримка такого бюджету цим параміністром охорони здоров’я – це цинічний злочин.

Зарплати лікарів мізерні. Наших лікарів відправляють в Мозамбік, де лікарів не вистачає. Зарплата лікаря в Мозамбіку – 2-5 тис дол. І ця зарплата не залежить від економіки країни, ВВП Мозамбіку менше, ніж у нас», – говорить експерт.

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
  • RSS
  • Twitter
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Одноклассники
  • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

1 коментар до запису “Люди в Україні будуть масово вмирати: фінансування медицини урізано до мінімуму”

  1. Dmitro сказав:

    Рада Євросоюзу після довгих дискусій дозволила українцям безвізовий режим з Європою. Європою, шостим супутником Юпітера. Тепер кожен українець може без візи полетіти на Європу. З Юпітером поки що безвізовий режим не передбачений – йдуть переговори.

Залишити коментар