Нерегулярне куріння від випадку до випадку настільки ж небезпечно для здоров’я, як і постійне куріння

Куріння саме по собі є чинником ризику для високого кров’яного тиску і високого рівня холестерину, і обидва ці показника є причиною серцево-судинних захворювань — основною причиною смерті чоловіків і жінок у всьому світі.

Не палити взагалі — найкращий спосіб зберегти здоров’я на довгі роки.

Американські дослідники з Університету штату Огайо виявили, що ризик отримати високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину однаковий як у курців «за компанію», так і постійних курців.

Обстеживши 39 тисяч опитаних, вчені з’ясували, що приблизно 10 відсотків з них є так званими «соціальними курцями», курців від випадку до випадку «за компанію». При цьому було виявлено, що понад 17 відсотків опитаних були постійними курцями.

Порівняльний аналіз стану здоров’я обох груп показав, що близько 75 відсотків з обох груп мали високий кров’яний тиск, і 54 відсотки з обох груп також мали високий рівень холестерину. Типовим представником «соціального курця» є порівняно молодий чоловік віком до 40 років.

Раніше при розгляді питання про шкоду куріння дослідники робили основний наголос на групи постійних курців в залежності від кількості вживаного нікотину, тим більш несподіваними виявилися результати обстеження курців від випадку до випадку.

Хоча лікарі і раніше визнавали куріння тютюну одним з видів наркоманії, тепер з’ясувалося, що навіть нерегулярне куріння потенційно небезпечно для здоров’я.

Дослідження проводилося в рамках освітньої програми «Мільйон сердець штату Огайо» з лютого 2012 року по лютий 2016 року, його результати були опубліковані в журналі American Journal of Health Promotion.

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
  • RSS
  • Twitter
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Одноклассники
  • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар