Остаточне вилікування від ВІЛ стає ближче

В одній тільки Великобританії понад 100 тисяч людей заражені вірусом ВІЛ, та близько 600 чоловік помирає щорічно.

За допомогою антиретровірусних препаратів медики в даний час дуже добре навчилися контролювати інфекцію, але пацієнти повинні приймати ліки протягом усього життя, і якщо вони припиняють приймати їх, то вірус швидко розмножується, в кінцевому підсумку викликаючи синдром набутого імунодефіциту, або СНІД.

Американським вченим з медичної школи при Університеті Темпл вдалося блокувати вірус ВІЛ у піддослідних мишей за допомогою технології редагування ДНК вірусу.

Новий метод — він називається CRISPR / cas9 — полягає в зміні генетичного коду ВІЛ таким чином, що той втрачає здатність інтегрувати себе в клітини.

Вчені беруть білок cas9 і змінюють його так, щоб він міг розпізнавати вірусний код.

Потім у пацієнта беруть кров — у нашому випадку кров беруть у миші — і додають до неї білок cas9, де він відшукує ДНК ВІЛ в імунних клітинах. Після того, як він знаходить вірус, то виділяє фермент, який видаляє послідовність, ефективно відсікаючи частину вірусу. Здорові модифіковані клітини назад переливають пацієнту.

Дослідники з’ясували, що заміна тільки 20 відсотків імунних клітин на генетично змінені клітини цілком достатньо, щоб вилікувати хворобу.

Наступним етапом буде повторення дослідження на приматах, як більш близьких людині тварин, у яких ВІЛ-інфекція викликає захворювання. Вчені спробують домогтися усунення ДНК ВІЛ-1 у латентно інфікованих Т-клітинах і інших місцях – притулках для ВІЛ-1, в тому числі і в клітинах мозку.

Після вдалого завершення випробувань на приматах, команда збирається в кінцевому підсумку випробувати цю методику на людях, які могли б початися в 2020 році.

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
  • RSS
  • Twitter
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Одноклассники
  • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар