М’яка синтетична сітківка може стати кращим рішенням для імплантації

Вчені намагаються замінити сітківку в очах людей, які страждають від такої хвороби, як пігментний ретиніт. На жаль, попередні спроби використовували тільки жорсткі тверді матеріали, властивості яких сильно відрізнялися від природного сітківки.

Дослідникам Оксфордського університету вдалося створити синтетичну сітківку, виготовлену із біологічних матеріалів, які краще відповідають природним людським тканин.

Сітківка знаходиться в задній частині ока, виконуючи функцію збору фотонів світла і перетворення їх в електричні сигнали для мозку.

Дослідники на чолі з 24-річною Ванессою Рестрепо-Шильд використовують сітківку, виготовлену з крапель гідрогелю (колоїдний водний розчин низькомолекулярних і високомолекулярних полімерів, що створюють тривимірний каркас) і біологічних клітинних мембран білків. Ці клітини діють як пікселі для виявлення світла і створення напівтонового зображення. Потім ці пікселі можуть генерувати електричні сигнали, щоб стимулювати нейрони в задній частині ока так само, як це робить природна сітківка. Штучні тканини не містять нічого, крім природних біорозкладаних матеріалів, що знімає проблему ймовірного відторгнення імплантату організмом реципієнтів. З-за застосовуваних матеріалів синтетична сітківка набагато м’якше, ніж пристрої, які відтворюють систему механічно, і тому не так травмує навколишні тканини.

Поки нова синтетична сітківка була протестована тільки в лабораторії. Рестрепо-Шілд сподівається продовжити своє дослідження, щоб вивчити його потенціал при роботі з живими тканинами. Це, безумовно, може стати більш дієвим способом для відновлення зору у людей з проблемами сітківки ока, порівняно з іншими методами.

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
  • RSS
  • Twitter
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Одноклассники
  • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар