Планшети і смартфони гальмують розвиток мовлення у дітей

У Великобританії діти у віці до трьох років у середньому проводять до 44 хвилин в день, граючи з смартфонами і планшетами. Канадські дослідники з Університету Торонто і дитячої лікарні Торонто показали, що це може вплинути на розвиток мови.

 

Вчені виявили, що кожні 30 хвилин екранного часу підвищують ризик затримки освоєння мови на 49 відсотків.

У віці від двох до трьох років діти повинні вміти спілкуватися реченнями, що складаються з трьох-чотирьох слів. Але у тих з них, які проводили більшу частину часу з портативними пристроями, були виявлені труднощі з навичками спілкування.

Хоча існують рекомендації щодо часу, проведеного перед екраном телевізора, багато батьків не розуміють, що це також відноситься і до портативних пристроїв, попереджають автори.

У дослідженні взяло участь близько 9000 дітей у віці від шести місяців до трьох років, а результати дослідження були представлені на зборах академічних педіатричних товариств у Сан-Франциско в 2017 році.

Інше недавнє дослідження, проведене дослідниками з Університетського коледжу Лондона, виявило, що час, проведений перед екраном телевізора, може впливати як на сон дітей, так і на розвиток їх мозку.

Британське дослідження показало, що кожна година, яку діти провели за такими пристроями, була пов’язана зі зменшенням добової тривалості сну на 16 хвилин. Сон має важливе значення для розвитку мозку, особливо протягом перших кількох років життя, коли нейронна пластичність найбільша .

Дослідники вважають, що синє світло від екранів може впливати на стан організму дітей, порушуючи циркадні ритми. Одночасно, стимуляція, викликана змістом ігор або програм, може викликати психологічне і фізіологічне збудження.

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
  • RSS
  • Twitter
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Одноклассники
  • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар