Майбутнім портативним пристроям може не знадобитися бездротовий радіозв’язок

Схоже, кожен підключаємий пристрій має, принаймні, один канал бездротового радіозв’язку, але це часто вимагає великих компромісів. Це часто пов’язано з інтенсивним споживанням енергії, що не завжди зручно при використанні пристроїв, підключених до Інтернету Речей, у яких може не бути достатньо місця для батареї.

Вчені з дослідницького Центру Діснея знайшли рішення цієї проблеми: повністю виключити радіозв’язок. Вони розробили технологію, яка використовує для зв’язку навколишні радіохвилі. У технології застосовуються датчики з дуже низьким енергоспоживанням для відбиття радіохвиль практично від будь-якого фонового джерела, будь то віддалена стільникова вишка або телефон в кишені. RFID-мітки вже застосовують подібний підхід, але використання більшої кількості джерел і безлічі каналів забезпечує набагато більший радіус дії — на випробуваннях розробники досягли передачі даних на відстань до 50 метрів.

Природно, неможливо реалізувати це на всіх пристроях. Зрештою потрібні інші джерела радіосигналів, щоб це працювало. Це також виключає використання апаратних коштів на цьому принципі у віддалених районах, де низька інтенсивність радіохвиль. Винахід учених міг би бути дуже корисним у «розумних» будинках та інших місцях, насичених електронікою. Принаймні, це може призвести до створення пристроїв, яким не потрібні великі батареї. І в кращому випадку це може привести до появи інтелектуальних пристроїв, які неможливо було створити з-за високих вимог до розміру або харчування.

Справді, останнім часом можна бачити все більшу кількість електроніки, яка працює в основному або виключно на сонячній енергії.

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
  • RSS
  • Twitter
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Одноклассники
  • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар