Знайдена можлива альтернатива антибіотикам

Антибіотики добре справляються з бактеріальними зараженнями. Однак їх активне використання у медицині та сільському господарстві призвело до появи стійких до антибіотиків бактерій. У 2014 році всесвітня організація охорони здоров’я попереджала, що людство вступає в постантибіотичну еру, в якій антибіотики втратили свою ефективність, і навіть незначне зараження може загрожувати життю людей.

Обнадійливі дослідження проводять в Ізраїльському технологічному інституті Техніон – фахівці об’єднують метали та органічні кислоти з метою створити альтернативу антибіотикам. Групою вчених керує доцент медичного факультету імені Раппопорта інституту Техніон Одед Левінсон, текст роботи нещодавно була опублікована в Nature Scientific Reports.

Вчені по всьому світу вже відчувають безліч альтернатив антибіотиків. Два можливих варіанти – це використання таких металів, як срібло, цинк і мідь (у стародавньому Єгипті та Греції застосовувалися для боротьби з інфекцією і очищення джерел води) і використання органічних кислот зразок харчової кислоти, яка застосовується в якості консервує кошти в харчовій промисловості.

У своїх дослідженнях Левінсон і його колеги об’єднали органічні кислоти і метал в низькій концентрації і виявили, що ця комбінація дуже ефективна в боротьбі з патогенними бактеріями зразок холерного вібріона, сальмонел та синьогнійної палички, а також може захистити сільгоспкультури (наприклад, помідори, кавуни, яблука) від ураження бактеріями.

«Спільне застосування цих субстанцій набагато ефективніше, ніж їх використання окремо, — каже Левінсон. – Ця комбінація під назвою «синергічне інгібування» задіє вкрай малу концентрацію металів і харчових кислот для консервування їжі і обприскування рослин». Він додає, що низька концентрація субстанцій надає значний позитивний ефект на природу і здоров’я людини.

Дослідження провели студент магістратури Даніель Житнитський і науковий співробітник Джессіка Роуз під керівництвом Левінсона.

Підтримайте стартап. Поділися з друзями:
  • RSS
  • Twitter
  • Добавить ВКонтакте заметку об этой странице
  • Мой Мир
  • Facebook
  • Одноклассники
  • В закладки Google
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар